Konferans Projeleri

Akustik iç mimari salon uygulamaları kapsamında, hacim akustiği ve elektro akustik kavramları öne çıkmaktadır. Salonun tasarımı görsel zevklere uygun dizayn edilirken, salondaki akustik ses karmaşıklığı ve yankı gibi problemler yaşamamak için akustik uzmanlarca test ve hesaplamalar yapılmaktadır. Ülkemizde, Dünyaca ünlü akustik uzmanlar tarafından hazırlanan raporlar doğrultusunda konferans salonlarının dekorasyonu tamamlanırken, işlevsel olarak salonlarımızın en doğru şekilde kullanımı hedeflenmektedir.

Sahne mekanik sistemleri, sahne içerisindeki pek çok etkinliğin gerçekleştirebilmesi için hazırlanmış olan altyapının bütünüdür. Örneğin, yukarı aşağı hareketli motorlu mekanizmalar, sağa sola hareketli perde mekanizmaları, dönebilen sahneler, iner kalkar sahne zemini vb ile yaratılan tüm görsel efektler seyircinin gösteriye odaklanabilmesi için yaratılmış bir teknolojidir

Ses, Işık ve görüntü sistemleri, seyircilerin görsel ve işitsel olarak yaşadığı ambiyansın bütünüdür. Etkinlik ile birleşen anlamlı ses ürünleri, ışık şovları ve üç boyutlu görsel şölen ile gösterinin, seyirci zihninde yeni açılan bir dünyanın etkisidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sinemaya nazaran seyirciler çıplak gözle izledikleri oyunların daha çok etkisinde kalmaktadır.

Ülkemizde bu amaç uğruna her yıl en az 70 ile 100 arasında yeni konferans salonu projesi yapılmaktadır. Bu salonlar; Kültür merkezleri, Kongre Salonları, Üniversite veya özel kolejlerin drama salonları, Otel, organizasyon-seminer alanları veya bir fuar merkezi içerisinde yer alıyor olabilir. İnsanlığın kültür ve sanata ulaşabilmesi için yapılan bu yatırımlar belki de seyircilerin arasından çıkıp gelebilecek yeni bir sanatçının doğuşuna imza atacak veya küçük bir çocuğun içindeki sanat aşkını yetenekleriyle buluşturabilmesi için bir ilham kaynağı olacaktır.